avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 449 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... interpretare articol
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

interpretare articol

art 409 alineatul a la ce venituri pentru popriri face referire?
a)până la 1/2 din venitul lunar net, pentru sumele datorate cu titlul de obligaţie de întreţinere sau alocaţie pentru copii;
Cel mai recent răspuns: Radu9 , utilizator 23:43, 2 Octombrie 2014
La orice formă de venit. La ce se referă exact „venitul” găsiți în Codul fiscal.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Retinere pana la 50 % din salariu  Loredana Puscasu Loredana Puscasu as dori sa ma ajutati si sa-mi spuneti ce articol stabileste ca nu-mi pot fi afectate veniturile de retineri in proportie de pana la 50 %. Multumesc pentru ... (vezi toată discuția)
Poprire carmen.balan1967@yahoo.com carmen.balan1967@yahoo.com Buna ziua ! In cazul in care s a primit la societate o Dispozitie de poprire - emisa de un executor judecatoresc - care este cuantumul care se retine ... (vezi toată discuția)
Poprire pe salariu danmocanescu danmocanescu Buna ziua, Am un salariu net de 927 ron/luna.Mi s-a adus la cunostinta de catre conducerea institutiei ca au primit trei popriri de la trei banci diferite ... (vezi toată discuția)