Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... interpretare articol
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

interpretare articol

art 409 alineatul a la ce venituri pentru popriri face referire?
a)până la 1/2 din venitul lunar net, pentru sumele datorate cu titlul de obligaţie de întreţinere sau alocaţie pentru copii;
La orice formă de venit. La ce se referă exact „venitul” găsiți în Codul fiscal.