avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 425 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Se poate falsifica o carte de identitate ?
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Se poate falsifica o carte de identitate ?

se poate falsifica ci daca se cunoaste cnpul si seria buletinului?
Cel mai recent răspuns: CRM2013 , utilizator 17:03, 4 Octombrie 2014
de ce nu ?!!!
trebuie sa cunoasca toate datele persoanei
CNP-ul spune tot....ce alte date ar mai trebuii sa cunoasca falsicatorul ?
pai numele parintilor..si alte chestii ..daca am fost victima unei fraude prin western union si imi cunoaste cnp si seria cartii de identitate ce ma sfatuiti sa imi schimb buletinul/?
CNP-ul ramane acelasi .
nu conteaza serie si alte inscrisuri de pe C.I. .
daca sunteti prejudiciata , cereti informatii despre persoana care a incasat banii de la puctul de unde stiti sigur ca s-a intamplat ! acolo exista imagini , inscrisuri date despre cel care a stiut sa profite .
daca nu , plangere la politie indretata si impotriva puctului de unde s-au incasat banii...

Alte discuții în legătură

In cazul trimiterii prin posta romana skullkid skullkid Se presupune ca trimite un colet in schimbul altuia. Daca se intampla si coletul este gol, deci reprezinta o inselaciune, \"teapa\". Politia poate sa rezolve ... (vezi toată discuția)
Posibila teapa facilitata de firma de curierat rapid cataNFS cataNFS Aveam de vanzare un samsung s5 , pe un site de vanzari , am fost contactat de un pretins cumparator , ne am inteles la pret , am trimit produsul cu verificare ... (vezi toată discuția)
Am primit teapa! skullkid skullkid Buna ziua! Am o problema si-anume: Am trimis cuiva o un bun de aprox 700 ron. Destinatarul trebuia sa imi trimita alt bun cam in aceeasi valoare dar... Eu am ... (vezi toată discuția)