Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Se poate falsifica o carte de identitate ?
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Se poate falsifica o carte de identitate ?

se poate falsifica ci daca se cunoaste cnpul si seria buletinului?
de ce nu ?!!!
trebuie sa cunoasca toate datele persoanei
CNP-ul spune tot....ce alte date ar mai trebuii sa cunoasca falsicatorul ?
pai numele parintilor..si alte chestii ..daca am fost victima unei fraude prin western union si imi cunoaste cnp si seria cartii de identitate ce ma sfatuiti sa imi schimb buletinul/?
CNP-ul ramane acelasi .
nu conteaza serie si alte inscrisuri de pe C.I. .
daca sunteti prejudiciata , cereti informatii despre persoana care a incasat banii de la puctul de unde stiti sigur ca s-a intamplat ! acolo exista imagini , inscrisuri date despre cel care a stiut sa profite .
daca nu , plangere la politie indretata si impotriva puctului de unde s-au incasat banii...