Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Arendarea terenurilor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Arendarea terenurilor

Ma intereseaza daca o Primarie poate arenda terenul din rezerva catre persoane fizice...care este legea ?...multumesc
Nu exista o lege speciala pentru primarii. Ca orice proprietar poate dispune de bunurile sale, in conditiile legii. A se vedea Codul civil