Forum Discuţii juridice Executare silită Alocatie copil-poprire
Discuție deschisă în Executare silită

Alocatie copil-poprire

Buna seara,
conform art 409 c pc art7 stiu ca nu se pune poprire pe pensia alimentara si pensia de stat pentru copil,dar executorul deja mi-a blocat acest cont,catre cine trebuie sa fac adresa de deblocare cont? catre banca sau executor?
multumesc!
Ce art trebuie invocat in cererea de deblocare? art 728 (7).409(7) sau legea 61/93 art 8?
Mergeti la o sucursala a bancii unde aveti contul si faceti o solicitare catre departamentul juridic popriri sa vi se elibereze la ghiseu sumele care nu pot face obiectul popririi.