Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Animal de companie in bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Animal de companie in bloc

Detin un animal de companie, mai precis un caine, m-am mutat de curand intru-un apartament, et 1 , dar nu pot obisnui cainele cu lesa. Am probleme cu vecini!
Ce obligatii am eu si pana la urma ce imi pot face ei?
Vecinii ma ameninta cu primaria...ca nu am acordul lor sa-l tin in apartament!

deci nu ii deranjeaza ca nu-l tineti in lesa, ci ca il tineti in ap. Atunci nu aveti de ce va teme.. decat daca stati in Brasov :)
Cainele trebuie sa stea la curte, in curte si omul in casa, in apartament. Este un chin pentru cainele tinut in apartament iar cand este lasat singur devine un chin si pentru vecini indiferent de marimea cainelui.
Prin centru Bucurestiului ca si altor orase mari din tara vedem adesea masini de teren, de mii de cai putere, parca iesite la arat bulevardele doar cu boss-ul pe post de tractorist. Aceasta este imaginea ce-mi vine in minte cand aud de un caine de talie mare in apartament.
Mai acepatam un catelus de casa in apartament dar sa tii ditamai ursul intre oameni nu mai este normal.
Este bine sa-l obisnuiti cu lesa, daca vecinii vor sa va faca rau... modalitati se gasesc. E mai bine sa convietuim si sa ne respectam reciproc.
Modica, utilizator