Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... vechime in munca
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

vechime in munca

daca un functionar public isi inscrie in carnetul de munca anii lucrati in fostul CAP este corect .Si daca da care este actul normativ?Eu stiam ca se adauga ca vechime pentru stabilirea pensiei nu si pentru a beneficia de spor de vechime.Daca ma vede cineva rog urgent un raspuns.Multumesc
vechimea in munca este vechime in munca, indiferent unde si-a desfasurat activitatea persoana in cauza.E doar un punct de vedere, poate intervin colegii si cu alte opinii.
anii lucrati in fostul CAP nu au fost cu contract de munca deci nu a avut calitatea de angajat ci de membru cooperator si a contribuit cu 10 sau 15 lei.