Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Colterm debransare help
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Colterm debransare help

Am doi copii mici si parinti batrani si nici serviciu nu am deocamdata ,nu vroiam as ma debransez de la colterm dar ne.au taiat ei caldura in septembrie pt ca exista o datorie facuta de alt locatar.déjà termenul de depunere all cererii a trecut ,nu avem caldura ,as putea as pun centrala si acum ?CE riscuri sunt ?multumesc.
Pai faceti si dvs. ce face sau ce a facut toata lumea.
Celalti proprietari au centrale termice de apartament? Aveti gazele naturale "la usa" ? Mergeti la as. prop., discutati, luati acceptul si puneti-va centrala, doar nu o sa atati in frig...
Daca etapa debransarii,a fost parcursa la initiativa furnizorului de agent termic,ramane sa obtineti acordul asociatiei de proprietari prin hotarare a adunarii generale pentru instalare centrala termica
diaion a scris:

as putea as pun centrala si acum ?CE riscuri sunt ?multumesc.

Daca sunteti deja sistati de la incalzire, sunteti sigura ca furnizorul nu va mai furniza energie termica tot sezonul si aveti toate aprobarile, puteti sa o montati si in plin sezon de iarna.