Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum sa procedez?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum sa procedez?

Mama mea este bolnava de Alzmeier si internata la un Azil de batrani,ea este proprietara unui apartament de 3 camere,mai am un frate care traieste in concubinaj si aceasta concubina a fratelui a facut tot posibilul sa devina Tutore al mamei.Se poate fara sa aibe consimtamantul meu?
cine a numit-o tutore?
Instanta Judecatoreasca
Da, sigur ca se poate. Nu e nevoie de acordul nimanui.
Va multumesc pentru raspuns.Am posibilitatea sa atac aceasta hotarare?
Depinde de cauze, puteti face plangeri, dar care e scopul?