Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Comert cu produse cosmetice
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Comert cu produse cosmetice

Daca in obiectul de activitate al firmei si in Autorizatia de Functionare este trecuta activitatea "Comert cu amanuntul al produselor cosmetice si de parfumerie,in magazine de specialitate"-cod CAEN 4775,mai am nevoie de o Autorizare comerciala?
Multumesc
Cand va referiti la autorizatia de functionare, vorbiti de certificatul constatator de la Reg Com prin care ati autorizat desfasurarea activitatii la punctul de lucru? Daca nu la ea va referiti, sa o obtineti.
Mai aveti nevoie apoi de avizul de la primarie (OG 99/2000)
Mai vedeti si legea 178/2000 privind produsele cosmetic.