Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ambulator de specialitate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ambulator de specialitate

Buna ziua. sunt angajat pe spital, pe o sectie medicala cu ambulator integrat.
doresc sa mut contractul de ambulator pe un SRL nou infiintat (renuntand la cel de la spital), dar nu primesc acceptul Directiunii Spitalului. ce pot face? multumesc
Nu aveti cum sa mutati un c.i.m. de la un angajator la altul.

Daca doriti sa fiti angajat la privat , atunci incetati c.i.m. la spital si incheiati unul nou la societatea respectiva.
Buna ziua. multumesc pentru raspuns. cred ca nu m-ati inteles.
pe scurt: sunt angajat pe sectia unui spital care are ambulator integrat.doresc sa renunt la contractul de ambulator cu CJAS de pe ambulatorul integrat al spitalului, sa raman cu CIM pe sectie si sa semnez contract de ambulator pe SRL-ul la care sunt actionar. Pentru aceasta trebuie acceptul directiunii Spitalului ca este de acord sa renunt la partea de ambulator de pe spital. Directiunea insa refuza sa-si dea acceptul. Mentionez ca suntem 7 medici pe sectie, iar unii sunt angajati pe post de ambulator. ce este de facut ?
Cate c.i.m. aveti , in prezent?
Doar unul; la clinica privat sunt actionar doar