Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Parte civila in proces penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Parte civila in proces penal

Am castigat in instanta drepturi salariale impotriva angajatorului.
Am solictat sa execute hotararea judecatoreasca si sa-mi plateasca suma hotarata de judecator.Nu a platit
Am apelat la un executor jucatoresc pentru executare silita.Inca nu a recuperat banii,mai dureaza,nu stiu cum se va termina.
Pot sa fac plangere penala impotiva administratorului companiei pentru neexecutarea hotararii judecatoresti si sa ma constitui parte civila cu suma stabilta de judecator daca sunt inca in tremenul de 3 luni cand pot sa fac plangerea,daca m-am adresat deja unui executor judecatoresc pentru executarea silita?
Multumesc!
Acum nu e in insolventa si face plati inca desi salariile trebuie platite inaintea altor obligatii.
Daca in timpul cat dureaza procedurile legale(adica mult timp) compania intra in insolventa sau o baga el (cum a mai bagat si alte firme ale lui(tot ca sa nu -si plateasca datoriile),eu raman cu paguba salariilor neplatite?
Administratorul scapa?
Nu poate raspunde civil pentru paguba pe care mi-a facut-o?
piticu1968, utilizator