Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Deductibilitate cheltuiala bonuri fara cui
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Deductibilitate cheltuiala bonuri fara cui

Buna ziua,

Este deductibila cheltuiala aferenta unui bon fiscal pe care nu este trecut cui-ul societatii, daca suma respectiva a fost achitata cu cardul firmei( deci nu este inclus in decont) ?

Multumesc!

Din pacate, intrebarea este prea generala. Ce ai achizitionat?
Au fost achizitionate produse de curatenie in valoare de 120 lei ( firma detine un showroom de prezentare pentru produsele vandute ) si nu s-a solicitat factura ci doar un bon fiscal fara sa fie trecut cui-ul . Plata sumei s-a facut cu cardul firmei . In acest caz este deductibila cheltuiala aferenta?

Multumesc!