Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Neplata pensie intretinere minori
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Neplata pensie intretinere minori

Buna ziua.Am o sentinta definitiva din 2006, doi minori incuviintati, in acest moment (au cam crescut) un singur minor,sa stabilit o pensie de 34% din VENITUL LUNAR NET REALIZAT ( de atunci tatal nu a mai lucrat cu contract niciodata) Nu sa efectuat nici o plata, incercari esuate de comunicare pe acerasta tema, nu am facut nimic pentru a recupera suma ( nu dispun de fonduri pentru executori sau taxe) .In acest an tatal (cel obligat la plata) intra in posesia cotei de mostenire a casei si bunurilor ce au apartinut parintilor acestuia urmarind totodata instrainarea lor.Ce as putea face macar acum cand exista o mica portita sa mai recuperez din ce imi datoreaza?Va multumesc anticipat.
Puteati face plangere penala pt abandon de familie.. era gratis.
La executor ati fi avansat doar o suma mica de bani pt cheltuieli.
Puteti recupera sumele restante pt ultimii 3 ani, apeland tot la executor.
Nu stiu daca mai poate recupera ceva, care e venitul realizat? Uf!