avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 498 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Vechime in munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Vechime in munca

la calculul vechimii in munca pentru acordarea sporului de vechime (pe transe de vechime conform CCM pe unitate) se scad zilele de CFS?
Multumesc,
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:34, 10 Octombrie 2014
CFC nu constituie vechime in munca . La calculul vechimii se scad zilele de CFS.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Spor fidelitate daniela-claudia daniela-claudia Va rog sa-mi spuneti in ce lege este prevazut sporul de fidelitate La noi in societate exista urmatoarea situatie: un salariat a beneficiat de spor fidelitate ... (vezi toată discuția)
Spor de vechime in munca in 2011 Ayana1 Ayana1 Buna ziua, Puteti sa imi spuneti care sunt coeficientii privind acordarea sporului de vechime in munca? Stiu ca inainte erau prevazuti de CCMUN, insa acum am ... (vezi toată discuția)
Sporul de vechime scorpixel scorpixel In cazul in care eu sunt angajat pe post cu studii superioare, acum cu marirea salariului minim mi-a facut salariul de 1200 conform ccmn. In cazul asta eu ... (vezi toată discuția)