Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cum obtin plata despăgubirilor de la cel condamnat?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cum obtin plata despăgubirilor de la cel condamnat?

Buna ziua, Acum 3 ani sotul meu a fost ucis,inculpatul a fost condamnat pe baza art.174 cp. definitiv si irevocabil.instanta a decis ca inculpatul a-mi datoareaza o suma de bani,cum trebuie sa ma comport care sunt demersurile,nu sunt in domeniu si ma depaseste,precizez inculpatul e de etnie roma. multumesc anticipat
Legalizati sentinta si mergeti cu ea la executor. O va pune in executare si daca inculpatul are bunuri pe numele sau, va veti recupera suma. Daca nu are bunuri, nu aveti ce sa ii luati.