Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Deducerea personala
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Deducerea personala

Buna ziua ! Sunt in somaj si ca atare beneficiez de indemnizatie. Suma este echivalenta cu 250 ron (fix). Intrebarea mea este urmatoarea: i se mai acorda deducere personala mamei mele gratie mie, care sunt persoana in intretinerea ei? Un aspect de mentionat care nu stiu cat de relevant e ar fi ca am 24 de ani. Si da, mama are venit pana in 3000 lei. Multumesc !
Buna ziua!
Se poate acorda deducere sulimentara mamei dvs.-art.56 din Codul fiscal+norme ( pct.98).
Elis Ismail, Contabil