avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 826 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cum inregistrez o poprire pe salariu in d112?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cum inregistrez o poprire pe salariu in d112?

Buna ziua,

Am primit de la primaria unde avem unul din angajati o poprire pe salariu pentru neplata impozitelor si taxelor. am operat peste tot in contabilitate instaurarea popririi dar m-am poticnit la declaratia 112.
unde trebuie sa trec poprirea in d112, sau mi bine zis...trebuie sa o trec ??? X-(
Cel mai recent răspuns: lorena77 , utilizator 14:33, 14 Octombrie 2014
popririle nu se trec in 112
MULTUMESC DIN SUFLET

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratia 112 intreprindere individuala nicod nicod Buna ziua! Am o intreprindere indiv cu un singur angajat de la 01.11.2011. Stiu ca trebuie sa depun 112 trimestrial, tremen 25.01.2012. Intrebarea mea este ... (vezi toată discuția)
Declarararea contributiilor pt conventii civile sorban55 sorban55 Buna ziua, V-as ruga sa-mi spuneti, unde si cum se declara CASS retinuta de la un pensionar cu care am incheiat o conventie civila? Multumesc (vezi toată discuția)
Se va popri 1/3 sau 1/2 din salariu ? oanaportar oanaportar Vă rugăm frumos să ne sfătuiți cum trebuie procedat în cazul următor : - instituția noastră a primit de la un Birou de executare 2 Adrese de ... (vezi toată discuția)