Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salar
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salar

Am de luat o garantie de la o firma de distributie si va intreb cum trebuie sa procedez sa pot sami recuperez banii
Depuneti o solicitare in scris la angajator .

Daca refuza sa va restituie garantia , atunci sesizati ITM-ul si/sau promovati o actiune in instanat.
da sunt chiar eu in persoana
Am chitantier de la ei daca tai cateva chitante cu animite sume de bani ca sa pot sami recuperez garantia au ce sami faca
Vreau va rog sami dati un raspuns
Ce chitante sa dati ? Dati-ne mai multe detalii ? Garantia este oprita in baza a ce document ?
Se cheama delapidare.