avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 432 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salar
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salar

Am de luat o garantie de la o firma de distributie si va intreb cum trebuie sa procedez sa pot sami recuperez banii
Cel mai recent răspuns: laudrupp , utilizator 16:13, 14 Octombrie 2014
Depuneti o solicitare in scris la angajator .

Daca refuza sa va restituie garantia , atunci sesizati ITM-ul si/sau promovati o actiune in instanat.
da sunt chiar eu in persoana
Am chitantier de la ei daca tai cateva chitante cu animite sume de bani ca sa pot sami recuperez garantia au ce sami faca
Vreau va rog sami dati un raspuns
Ce chitante sa dati ? Dati-ne mai multe detalii ? Garantia este oprita in baza a ce document ?
Se cheama delapidare.

Alte discuții în legătură

Delapidare sau nu?? corleonevicentiu corleonevicentiu Buna seara Am si eu o problema si as fi bucuros daca ati putea sa imi dati un sfat. In anul 2008 m-am angajat la o firma din galati domeniul de activitate ... (vezi toată discuția)
Garantiile ce nu se mai recupereaza de la firme alinmihut alinmihut buna as dori sami spuneti si mie cum se procedeaza cind iti dai demisia de la o firma ca sati mai primesti garantia inapoi??? pentru ca noua cind ne retine ... (vezi toată discuția)
Recuperare creante sebaman sebaman O intrebare te rog: Sunt din Resita, prietena mea lucreaza la o firma de distributie, ea a distribuit unei firme (din slatina timis) produse in timp de 10000 ... (vezi toată discuția)