Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale import si vanzare de produse tip suplimente alimentare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

import si vanzare de produse tip suplimente alimentare

buna ziua.as dori sa introducspre vanzare in romania,produse gen suc de aloe-vera,si alte produse pe baza de aloe vera,produse tip suplimente alimentare.precizezca produsele sunt produse in italia.necesita analize si notificari si in romania?sau numai eticheta tradusa in limba romana?va multumesc.
aviz de la DSV .
nu o sa aveti probleme in obtinerea acelui aviz , deoarece pe piata romaneasca mai exista astfel de produse .
eticheta trebuie redactata in limba romana , conform standardelor ce se impun pe teritoriul UE .