Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Rezilere contract
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Rezilere contract

Buna ziua,
in data de 06.10.2014 am incheiat un contract cu firma RCS&RDS cu privire la achizitionarea unui stick pentru internet.Intrucat viteza este foarte mica,nu imi este de folos si as vrea sa reziliez contractul si sa inapoiez stickul,dar firma vrea sa platesc o taxa de reziliere 50 ron.As dori sa stiu ce drepturi am, ,daca directiva U.E intrata in vigoare din 13.06.2014, prin care se poate renunta la contract in termen de 14 zile si inapoia produsul(buninteles sa platesc pt.cat l-am folosit) este valabila si in cazul meu.
Astept raspunsul; dvs.
Cu stima,Cornelia
daca exista acea clauza in contract , va trebuii sa platiti rezilierea .in principiu ati fost deacord cu ea in momentul semnarii contractului .