avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 582 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... inteprindere familiala
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

inteprindere familiala

buna ziua,
am firma i.f din 2007 comert,si acum doresc sa schimb in i.i pentru ca doresc sa pot sa fac angajari.
va rog sa ma ajutati cu pasi care trebuie urmati.
multumesc.
Cel mai recent răspuns: ALEXANDRU NICOLAE , Consilier juridic 09:36, 15 Octombrie 2014
Pentru relații detaliate contactați un avocat care se ocupă de acest gen de activități.
Pe site-ul ORC din judetul dumneavoastra gasiti toti pasi care trebuie urmati, respectiv desfiintare si infiintare ii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Firma in lichidare. ce pot face? cata.bogdan cata.bogdan Buna ziua, Am o firma inregistrata in 2003 care nu a avut niciodata activitate. Nu am taiat factura pentru nimic, nu am prestat servicii, deci activitate ... (vezi toată discuția)
Infintare srl d807 d807 MA PUTETI AJUTA CU TOTI PASII PE CARE TREBUIE SA-I FAC PENTRU A INFINTA UN SRL, SAU O ASOCIATIE FAMILIALA,SI CARE AR FI MAI RENTABILA SI DE CE? MENTIONEZ CA ... (vezi toată discuția)
Vanzare srl mariusrizea mariusrizea Doresc sa vand un SRL care a fost infiintat anul trecut si pana in prezent nu a avut avtivitate de nici un fel. Acest SRL are 2 asociati cu drepturi egale si 2 ... (vezi toată discuția)