Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Copiii din familii cu venituri mici vor primi din ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Copiii din familii cu venituri mici vor primi din noiembrie un ajutor de la stat

Cum poate beneficia o familie cu venituri mici de aceasta suplimentare a alocatiei pentru copil? Ce are de facut concret?
buna ziua,

Incercati sa aflati mai multe detalii de la Ministerul Muncii (tel gratuit - 0800868622, L-V : 9-22 sau 021 313 6267, 021 315 8556).

Succes!
Maria Munteanu, Avocat
Asteptati sa fie publicat actul normativ in Monitorul Oficial sa vedem despre ce este vorba efectiv si care este procedura de urmat.

Aveti aici un articol pe aceasta tema:
www.avocatnet.ro/content/art...
Multumesc mult pentru informatii