avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 973 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Copiii din familii cu venituri mici vor primi din ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Copiii din familii cu venituri mici vor primi din noiembrie un ajutor de la stat

Cum poate beneficia o familie cu venituri mici de aceasta suplimentare a alocatiei pentru copil? Ce are de facut concret?
Cel mai recent răspuns: boholt , utilizator 10:38, 17 Octombrie 2014
buna ziua,

Incercati sa aflati mai multe detalii de la Ministerul Muncii (tel gratuit - 0800868622, L-V : 9-22 sau 021 313 6267, 021 315 8556).

Succes!
Ultima modificare: Joi, 16 Octombrie 2014
Maria Munteanu, Avocat
Asteptati sa fie publicat actul normativ in Monitorul Oficial sa vedem despre ce este vorba efectiv si care este procedura de urmat.

Aveti aici un articol pe aceasta tema:
www.avocatnet.ro/content/art...
Multumesc mult pentru informatii

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Alocatie marita maria_corina29 maria_corina29 buna ziua, am inteles ca se maresc alocatiile din nov 2014. cum stim daca beneficiem si noi? tre sa depunem un dosar cu veniturile undeva? daca veniturile ... (vezi toată discuția)
Retrocedare adina79 adina79 Buna seara ! Ma poate ajuta si pe mine cineva cu o informatie?! Am nevoie de Anexa la Decretul 92/1950, pentru judetul Calarasi-Oltenita. Am incercat la ... (vezi toată discuția)