Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cheltuieli cu nasterea de la iubit
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cheltuieli cu nasterea de la iubit

Daca iubitul meu m a dat in judecata pentru stabilirea paternitatii baietelului nostru eu ii mai pot cere jumatate din cheltuielile de nastere sau daune?
Cand ati nascut?
sigur:D

formulati cerere prin care solicitai respingerea actiunii principale bazat pe imprejurarea ca reclamantul si-a facut vasesctomie si daca totusi v-a pacalit ...solicitati cheltuielile ocazionate de la concepere pana la nastere/zi
@smeagull Am nascut in decembrie 2013.

@milikka Era o intrebare serioasa. Cu toate ca as putea cere respingerea cererii pentru ca el a recunoscut deja copilul la notar, deci paternitatea a fost stabilita.
si in fisa de la spitall/certificatul de nastere cine figureaza ca tata?

sunteti si maritata, asa-i:(
Peste tot apare o liniuta. Este iubitul nu sotul meu.