Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... furt
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

furt

o familie la care munceam eu, au pus o plangere la politie ca le lipsesc mai multe bijuteri din casa, ulterior au fost gasite la o casa de amanet. ce se poate intampla acum? politia ma identificat deja. fapta nu sa intamplat pe teritoriul romaniei, ci in spania, mai exact. vreau un raspuns cat mai repede. va multumesc
Se poate emite un mandat european de arestare pe numele Dvs.
Mandatul european de arestare este o cerere emisă de o autoritate judiciară a unuia dintre statele membre ale UE în scopul arestării unei persoane într-un alt stat membru și al transferării persoanei respective către primul stat membru, în vederea urmăririi penale sau executării unei pedepse privative de libertate sau a unei măsuri de siguranță privative de libertate.