avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1800 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

somaj

Buna ziua,daca fetita mea implineste 2 ani in 3 decembrie 2014,cand trebuie sa depun actele pentru somaj? Multumesc !
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 15:39, 19 Octombrie 2014
1. Daca intrati pe:
www.avocatnet.ro/content/for...
vedeti ca ati mai primit raspuns la aceasta intrebare.

2. - Dvs. ati avut CIM pe perioada determinata care a incetat la 01.02.2013 si nu v-ati inscris la Agentia de Somaj in termen de maximum 12 luni.
- Ca urmare nu veti mai putea beneficia de indemnizatie de somaj.
Ultima modificare: Duminică, 19 Octombrie 2014
Valeriu TUDOR, Consultant resurse umane
De la mine de la servici mi s-a spus ca beneficiez de somaj,deoarece CIM a expirat in momentul in care eram deja in CIC. Doamna de la resurse umane a sunat la somaj si ei i-au confirmat ca o sa primesc somaj. Ms
1. Daca vi s-a spus asa ceva mergeti la Agentia de Somaj si depuneti actele necesare.

2. Sa ne spuneti si noua daca vi s-a probat indemnizatia de somaj, poate mai foloseste si altora aceasta informatie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Somaj dupa ccc mihaela2014 mihaela2014 buna ziua, sunt in ccc pana in feb 2016. in feb o sa depun actele pt somaj, cim mi-a incetat in oct 2014. as vrea sa va intreb, in cazul in care ma inscriu la ... (vezi toată discuția)
Acte somaj THEODORA30 THEODORA30 Buna ziua,acum o saptamana am primit decizia in urma careia am fost disponibilizata,intrebarea mea este-care sunt actele pe care trebuie sa le depun pentru ... (vezi toată discuția)
Prelungire concediu crestere copil de la 2 la 3 ani in cazul in care cim a expirat Andreia12 Andreia12 Buna seara, se poate sa se prelungeasca concedoul pentru cresterea copilului de la 2 la 3 ani daca CIM mamei a expirat deoarece era pe perioada determinata? ... (vezi toată discuția)