Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

somaj

Buna ziua,daca fetita mea implineste 2 ani in 3 decembrie 2014,cand trebuie sa depun actele pentru somaj? Multumesc !
1. Daca intrati pe:
www.avocatnet.ro/content/for...
vedeti ca ati mai primit raspuns la aceasta intrebare.

2. - Dvs. ati avut CIM pe perioada determinata care a incetat la 01.02.2013 si nu v-ati inscris la Agentia de Somaj in termen de maximum 12 luni.
- Ca urmare nu veti mai putea beneficia de indemnizatie de somaj.
Valeriu TUDOR, Consultant resurse umane
De la mine de la servici mi s-a spus ca beneficiez de somaj,deoarece CIM a expirat in momentul in care eram deja in CIC. Doamna de la resurse umane a sunat la somaj si ei i-au confirmat ca o sa primesc somaj. Ms
1. Daca vi s-a spus asa ceva mergeti la Agentia de Somaj si depuneti actele necesare.

2. Sa ne spuneti si noua daca vi s-a probat indemnizatia de somaj, poate mai foloseste si altora aceasta informatie.