Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Caldura contotizata, trecere la pausal pentru un an
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Caldura contotizata, trecere la pausal pentru un an

Sau mai bine zis, ne permite legea , pentru un an, sa trecem la sistemul pausar , cu toate ca noi avem conorizat individual caldura ?
Daca aveti repartitoare de cost,nu mai comunicati index consum situatie in care vi se va calcula la pausal
Nu exista legal prevazuta facilitatea trecerii provizorii la calcul pausal pentru anumite perioade la solicitarea consumatorului-in conditiile in care acesta detine repartitoare de cost
Legea va permite sa renuntati la repartitoare, totul este sa va permita si contractul cu firma care va citeste si calculeaza consumul de caldura, depinde ce contract aveti cu aceasta.
Legea nu va mai permite sa renuntati la repartitoare. Vezi legea 121 din luna august 2014.
..... art.10 (5)
elga50, moderator