Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... cost divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

cost divort

la cat se ridica aproximativ costul unui divort,in situatia in care una din parti nu e de acord,dar in cauza nu e vorba de copii sau partaj.de asemenea,cat poate dura procedura.va multumesc
Fiecare avocat are onorariul sau. Ca si durata, depinde de instanța la care se judeca si de ce probatoriu se incuviinteaza spre administrare.
Asa cum a spus si colega, onorariul difera de la un avocat la altul...durata dosarului depinde de mai multi factori obiectivi, insa de multe ori partile sunt cele care lungesc termenele din varii considerente!
In mod normal durata ar finde doua termene.
Dar daca isi angajeaza avocat ca sa amane si avocatul este profesionist in asa ceva dura ta poate fi indelungata.

Diferentele la bani intre avocati in procesele simple nu sunt mari de regula.
Divortul este de regula cel mai simplu proces.
Pot fi insa si extrem de complicate daca au elemente de extraneitate.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat