Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... renuntare la executare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

renuntare la executare

Sunt debitor intr-un dosar executional.
Am achitat in contul bancar al BEJ suma datorata si onorariu de executor ( cheltuieli de executare) precum si indicele de inflatie.
BEJ a predat titlul executoriu creditorului si a intocmit o incheiere in care mentioneaza ca inceteaza executarea silita in urma cererii de renuntare la executare comform art 702 ,aliniat 1, punct 3, depusa de catre creditor.
BEJ si creditorul nu mentioneaza in incheiere ca am achitat suma datorata si onorariul ,dimpotriva mentioneaza ca cheltuielile au fost suportate de creditor.
Intrebarea este daca creditorul in aceste conditii se poate duce la alt BEJ,si care ar fi calea pe care sa o urmez in continuare tinand cont ca eu am platit tot ( am chitante de la banca) si am solicitat executorului inchiderea dosarului ,cererea fiind inregistrata.
vorbim de doua titluri

procesul verbal de cheltuieli a fost comunicat odata cu somatia