Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... termen contestatie in anulare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

termen contestatie in anulare

Art. 428 spune ca poate fi facuta contestatia in anulare in 10 zile de la data când persoana împotriva căreia se face executarea a luat cunoştinţă de hotărârea a cărei anulare se cere.astea 10 zile curg de la momentul pronuntarii sau de la momentul in care se comunica minuta? de cand incepe sa curga termenul?
codul de procedura penala. am uitat sa mentionez.