Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Comunicare minuta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Comunicare minuta

Daca am facut cerere de eliberare a minutei si am obtinut-o din acel moment in curge termenul de recurs sau de la comunicarea efectiva a hotararii?
ce fel de hotarare ?
hotarare judecatoreasca
roxanav a scris:

hotarare judecatoreasca

:rofl:
Ma refeream la ce fel de hotarare judecatoreasca va referiti pentru ca in dreptul civil regulile sunt diferite fata de penal.
civila
termenul curge de la comunicarea hotararii --motivata. Minuta nu este comunicare.