Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Tribunal, solutie recalculare, contradictorie!
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Tribunal, solutie recalculare, contradictorie!

Intr-un dosar de revizuire a deciziei de recalculare a pensiei, la fond, pensionarul a solicitat, la unul din capetele cererii, valorificarea unor anumite perioade X, lipsa la recalculare. Casa de pensii a invocat exceptia de tardivitate a acestei cereri. Decizia tribunalului este ,, respinge exceptia tardivitătii cu privire la cererea de revizuire a deciziei privind adăugarea perioadelor contributive X''; si ,,respinge cererea de revizuire a deciziei privind adăugarea perioadelor contributive X''.
Solutia pare divergenta si eu nu inteleg nimic. Se poate oare corecta invocand o eroare materiala, si cum se face asta? Sau se face apel? Va multumesc.
Nu va puteti da seama daca este divergenta. Faptul ca a respins atât excepția invocata cat si cererea de chemare in judecata, nu inseamna ca este o eroare materială. Formulati apel si acolo va expuneri toate motivele pentru care considerati aceasta soluție netemeinică si nelegala.