avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 628 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... pensie alimentara copil major
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

pensie alimentara copil major

Am platit pensie alimentara 25% din venitul net pana la majoratul copilului. Acum m-a chemat in judecata pentru continuarea platii, el fiind inca elev.
Eu inteleg sa-i platesc in continuare. Va trebui sa depun la judecatorie o intampinare.
Intrebarea este : cum se depune aceasta? va trebui sa angajez un avocat?
Din moment ce sunt de acord cu plata pensiei, de ce sa mai platesc si un avocat?!
Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: liligeorgescu67 , utilizator 08:18, 24 Octombrie 2014
Va multumesc pentru lamuriri!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie de intretinere FDeni FDeni Ma aflu in proces cu tatal meu pentru neplata acestuia in totalitate a pensiei mele de intretinere. Acesta mi-a platit doar o parte din pensia de ... (vezi toată discuția)
Intampinare Adriaaa Adriaaa Buna ziua,sunt in proces cu ANAF Navodari pentru restituirea taxei de poluare in: dosar nr.4565/118/2013 si acum am primit o Comunicare in care mi se cere sa ... (vezi toată discuția)
Am primit cerere reconventionala ContSters289190 ContSters289190 Am un copil caruia din 2010 ii platesc pensie alimentara.Incepind din 2012 salariul la noul loc de minca este jumatate fata de anul cand s-a stabilit ... (vezi toată discuția)