Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... pensie alimentara copil major
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

pensie alimentara copil major

Am platit pensie alimentara 25% din venitul net pana la majoratul copilului. Acum m-a chemat in judecata pentru continuarea platii, el fiind inca elev.
Eu inteleg sa-i platesc in continuare. Va trebui sa depun la judecatorie o intampinare.
Intrebarea este : cum se depune aceasta? va trebui sa angajez un avocat?
Din moment ce sunt de acord cu plata pensiei, de ce sa mai platesc si un avocat?!
Multumesc anticipat!
Va multumesc pentru lamuriri!