avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 562 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Ce conditii trebuie sa indeplinesc?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Ce conditii trebuie sa indeplinesc?

Buna ziua !

O firma doreste sa participe la un targ cu produse de Craciun, targ care dureaza aproximativ 1 saptamana.
Trebuie sa aiba in obiectul de activitate comert in târguri si expozitii ? Ce cod CAEN este ?
Trebuie sa achizitioneze o casa de marcat pentru a putea vinde in acea perioada ?
Cel mai recent răspuns: Mona_2014 , utilizator 14:18, 24 Octombrie 2014
HG 348/2004 prevede cadrul legal al activității de care sunteți interesată dumneavoastră.
Casa de marcat este obligatorie.
Am citit legea, insa nu am inteles.
Trebuie sa am in statut codul CAEN pentru comert in târguri , piete etc??
Obiectul de activitate al firmei este comert in magazine specializate, nu am in statut nimic referitor la comertul in târguri...

Ultima modificare: Vineri, 24 Octombrie 2014
Mona_2014, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Certificat producator Diana Vladu Diana Vladu Buna ziua! Detin momentan un srl care are ca obiect de activitate vanzare de carti personalizate pentru copii prin magazin virtual si cu amanuntul.Pe langa ... (vezi toată discuția)
Comert in targuri si oboare andymury andymury Am un SRL, cu obiectul principal de activitate Baruri si alte activitati de comercializare... (cod caen 5630), am certificatul constatator pentru punct de ... (vezi toată discuția)
Vanzare in targuri si piete utilizator5555 utilizator5555 Pentru a putea comercializa detergenti si alte produse pentru curatenie in targuri si/sau piete care ar fi procedura? -am inteles ca ar putea corespunde codul ... (vezi toată discuția)