Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Ce conditii trebuie sa indeplinesc?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Ce conditii trebuie sa indeplinesc?

Buna ziua !

O firma doreste sa participe la un targ cu produse de Craciun, targ care dureaza aproximativ 1 saptamana.
Trebuie sa aiba in obiectul de activitate comert in târguri si expozitii ? Ce cod CAEN este ?
Trebuie sa achizitioneze o casa de marcat pentru a putea vinde in acea perioada ?
HG 348/2004 prevede cadrul legal al activității de care sunteți interesată dumneavoastră.
Casa de marcat este obligatorie.
Am citit legea, insa nu am inteles.
Trebuie sa am in statut codul CAEN pentru comert in târguri , piete etc??
Obiectul de activitate al firmei este comert in magazine specializate, nu am in statut nimic referitor la comertul in târguri...

Mona_2014, utilizator