Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Asigurat-liber profesionist
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Asigurat-liber profesionist

La un bal al artistilor al unui teatru in iunie 2014 am cantat o piesa pt. care am primit 100 Ron. Eram inca eleva la liceu, iar din 01.10.2014 sunt studenta la buget la o facultate de stat.
Actualizand la CAS starea de student am constatat ca sunt luata in evidenta CAS ca asigurat-liber profesionist declarat de teatrul respectiv.
As dori sa va intreb ce implicatii poate sa aiba ca am fost in evidenta CAS ca asigurat-liber profesionist , cind de fapt eu eram elev.
Eu nu m-am declarat liber profesionist , cum a putut sa declare teatrul despre mine acest statul? Eu trebuia sa platesc ceva impozit sau CAS dupa cele 100 Ron?
suporta angajatorul ...
este vorba despre cas sau cass?

Daca este vorba despre cass situatia nu este pre roz.
robert1958, utilizator