Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Interpretare rezultat proces civil
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Interpretare rezultat proces civil

Buna seara,

In urma unui proces intre o firma si ITM exista un rezultat.
Rezultatul este afisat pe internet, este public, insa eu nu reusesc sa il deslusesc.
Firma mea este PETENT
ITM-ul este INTIMAT

Ora estimata: 9:00
Complet: C.4
Tip solutie: Respinge plângerea
Solutia pe scurt: Respinge plângerea contravenţională. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Pătârlagele. Pronunţată în şedinţă publică, la 20.10.2014.
Document: Hotarâre 20.10.2014

Va rog sa imi explicati si mie care e concluzia acestui proces?

Multumesc anticipat.
Stimat forumist,

Înseamnă, pe scurt, că ați pierdut procesul.

Cu stimă.
A fost respinsa plingerea formulata si este un termen de 30 de zile de la comunicarea solutiei in care se poate ataca hotararea instantei (se face apel - este o cale de atac), prin care se critica aceasta solutie pentru netemeinicie si nelegalitate. Acest apel se depune la instanta care a dat solutia (in acest caz Judecătoria Pătârlagele) in suficiente exemplare pentru comuniare si un exemplar pentru instanta.