avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 782 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Interpretare rezultat proces civil
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Interpretare rezultat proces civil

Buna seara,

In urma unui proces intre o firma si ITM exista un rezultat.
Rezultatul este afisat pe internet, este public, insa eu nu reusesc sa il deslusesc.
Firma mea este PETENT
ITM-ul este INTIMAT

Ora estimata: 9:00
Complet: C.4
Tip solutie: Respinge plângerea
Solutia pe scurt: Respinge plângerea contravenţională. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Pătârlagele. Pronunţată în şedinţă publică, la 20.10.2014.
Document: Hotarâre 20.10.2014

Va rog sa imi explicati si mie care e concluzia acestui proces?

Multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: av_silvia_margineanu , utilizator 21:04, 24 Octombrie 2014
Stimat forumist,

Înseamnă, pe scurt, că ați pierdut procesul.

Cu stimă.
A fost respinsa plingerea formulata si este un termen de 30 de zile de la comunicarea solutiei in care se poate ataca hotararea instantei (se face apel - este o cale de atac), prin care se critica aceasta solutie pentru netemeinicie si nelegalitate. Acest apel se depune la instanta care a dat solutia (in acest caz Judecătoria Pătârlagele) in suficiente exemplare pentru comuniare si un exemplar pentru instanta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Apel euaceeasi euaceeasi Buna seara...... Am avut un proces cu politia rutiera pentru contestatie proces verbal si astazi am aflat decizia judecatoarei.... Tip solutie: Respinge ... (vezi toată discuția)
Interpretare soluție cod civil....mai băbește b_mario77 b_mario77 Tip solutie: Respinge plângerea Solutia pe scurt: Respinge excepţia tardivităţii formulării cererii de reexaminare împotriva Încheierii nr. ... (vezi toată discuția)
Ce inseamna? vladyoyo97 vladyoyo97 S-a afisat rezultatul la o contestatie si nu stiu ce inseamna si ce ar trebui sa fac? Sanctiunea de baza este :”9 puncte penalizare, 1305 lei amenda si ... (vezi toată discuția)