Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Apel
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Apel

Buna seara...... Am avut un proces cu politia rutiera pentru contestatie proces verbal si astazi am aflat decizia judecatoarei....
Tip solutie: Respinge plângerea
Solutia pe scurt: Respinge ca neîntemeiată plângerea contravenţională formulată de către petentă. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cerea de apel se depune la Judecătoria... Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 07.05.2019.
Intrebarea mea este daca pot face apel si ce mai pot contesta.... Inregistrare video nu exista.... Va multumesc
Asa cum vedeti mentionat in dispozitivul sentintei, aveti dreptul sa formulati apel in termen de 30 de zile de la comunicarea hotararii la adresa de domiciliu indicata in plangerea contraventionala.
In apel se critica sentinta instantei de fond pentru nelegalitate sau /si netemeinicie.
In concluzie asteptati sa va fie comunicata hotararea motivata si in functie de aceasta veti formula motivele de apel.
Daca nu va descurcati, apelati la serviciile unui avocat.
Taxa de timbru pentru apel este 10 lei.
MARTA SIMONA PETRE, Avocat
Va multumesc..... Am sa apelez la un avocat