avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 864 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Apelul costa?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Apelul costa?

in urma solutionarii unei plangeri impotriva unui proces verbal,am primit raspunsul:
Respinge plângerea formulată de petentul..........Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare.
Acest "apel" este taxat cumva?ce trebuie sa sontina formularea pentru apel?
Cel mai recent răspuns: themis , utilizator 21:41, 20 Noiembrie 2013
Ar trebui să conţină părerea despre nelegalitatea şi netemeinicia sentinţei instanţei de fond, formulată de cineva care se pricepe. Un avocat ar fi tocmai nimerit.

Altfel, ar putea conţine orice, inclusiv chestiuni legate de efectul razelor gamma asupra crăiţelor. Folosul ar fi acelaşi.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Apel euaceeasi euaceeasi Buna seara...... Am avut un proces cu politia rutiera pentru contestatie proces verbal si astazi am aflat decizia judecatoarei.... Tip solutie: Respinge ... (vezi toată discuția)
Plangere contraventionala respinsa- cand pot sa predau permisul? mirey0304 mirey0304 Buna ziua, In luna mai anul acesta mi-a fost retinut permisul de conducere. am depus contestatie impotriva procesului verbal si mi s-a inapoiat ... (vezi toată discuția)
Plangere contraventionala la un proces verbal dragostan dragostan Buna ziua am depus o plangere pentru ca am luat o amenda pt alarmarea falsa a politiei cam acum doua saptamani. Am primit acuma acasa o \\"Comunicare Adresa\\" ... (vezi toată discuția)