Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Apelul costa?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Apelul costa?

in urma solutionarii unei plangeri impotriva unui proces verbal,am primit raspunsul:
Respinge plângerea formulată de petentul..........Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare.
Acest "apel" este taxat cumva?ce trebuie sa sontina formularea pentru apel?
Ar trebui să conţină părerea despre nelegalitatea şi netemeinicia sentinţei instanţei de fond, formulată de cineva care se pricepe. Un avocat ar fi tocmai nimerit.

Altfel, ar putea conţine orice, inclusiv chestiuni legate de efectul razelor gamma asupra crăiţelor. Folosul ar fi acelaşi.