Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Respinge plângerea contraventională ca ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Respinge plângerea contraventională ca neîntemeiată.

Am depus o plangere contraventionala impotriva procesului verbal de contraventie care mi s-a intocmit ca urmare a nerespectarii semnalelor acustice si luminoase si a barierelor la o trecere la nivel cu calea ferata.
"Ora estimata: 08:30
Complet: Camânări/incidente 44
Tip solutie: Respinge plângerea
Solutia pe scurt: Respinge plângerea contraventională formulată de petentul ... ca neîntemeiată. Cu drept de a formula apel în termen de 30 zile de la comunicare, cererea urmând a se depune la Judecătoria Constanţa. Pronunţată astăzi, 18.04.2019, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei.
Document: Hotarâre 18.04.2019"

Va rog sa imi spuneti daca mai pot face ceva, data fiind situatia in care ma aflu?
Puteti, aveti dreptul a formula apel în termen de 30 zile de la comunicare, cum scrie si in sentinta.
Asteptati hotarirea judecatoreasca pentru a vedea motivarea instantei pentru respingere si puteti depune apel la judecatorie, in termen de 30 de zile de cind v-a sosit comunicarea hotaririi. Analizati oportunitatea depunerii apelului in functie de ce scrie in hotarire.
latka, utilizator