Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... NSSM 6
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

NSSM 6

Buna ziua. Am o intrebare , mai este in vigoare NSSM 6 - Norme specifice de securitate a muncii pentru transportul intern ?

Nu mai e in vigoare niciuna din Normele Specifice de Securitatea Muncii (NSSM). Pentru toate aspectele neacoperite de legislatia in vigiare, angajatorul elaboreaza Instructiuni proprii de securitate si sanatate in munca.
Sunt in vigoare Cerintele minime de securitate si sanatate pentru utilizarea de catre lucratori a echipamentelor de munca, aprobate prin HG nr. 1146/ 30.08.2006. Plecand de la aceste prevederi, se intocmesc instructiuni proprii ssm.