Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort cu tutela
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort cu tutela

sarumana as dori si ieu o andrumare si ce ar trebui sa fac daca se poate sa ma ajutati daca suntei draguti am divortat de fosta sotie ca nu am mai putut continua relatia de casnicie fiind ca erau prea multe persoane care se bagau an aceasta familie sa doirijeze . avand ampreuna un copil o fetita cu varsta de 7ani care merge la scoala
ieu locuiesc cu domiciliul an strainatate la care ami sustin copilul cu toate cele necesare traiului ce i se cuvin unui copilcu ambracaminte si cu sprijin banesc luna de luna primeste banisori pentru cele necesare de ambracat tot timpul ai cumpar cand vin an concediu an tara
fosta afost plecata o perioada de timp mai facand un alta persoana anca o fetita
am zis an sinea mea lasa cea fost a fost si am iertat de dragul fetitei dar nu se poate continua mai departe ca se bagau cu intrigi alte persoane deci ea nu mai asculta ce vorbeam cu ea asculta de altii
acuma de cand am primit custodia fetei face totul fara stirea mea si fara aprobarea mea absolut ce o taie capul oriunde crede ea am ajuns sami spuna la telefon caci ieu sun sa antreb de fata mia spus ca nu mai am ce sa mai caut la poarta unde locuieste ea si fetita daca mi sa ancredintat tutela fetei ea ieste obligata la pensie alimentara sau nu ca mia spus ca nu plateste pensie la fata
ajutatima ce ar trebui sa fac

la terminarea divortului instanta mia dat sentinta definitiva si irevocabila cu tutela fetei deocam
Daca aveti o hotarare in acest sens, puteti sa o puneti in executare. Depinde ce scrie in aceasta.