Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Curtea Europeană de Justiție (CEJ)
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Curtea Europeană de Justiție (CEJ)

Care sunt conditiile ca un avocat sa pledeze in fata Curtii Europene de Justitie, si care este legislatia relevanta?
Stimat forumist,

Fără a dori neapărat să fiu malițios, sunt întrebări și întrebări.

Or, gândindu-mă la un răspuns pentru o astfel de întrebare, venită din partea - precum văd - a unui avocat, îmi vine în minte zicala: ;;Ori nu trebuie, ori nu ajută.,,

Pe scurt, răspunsul se află în multe tratate de drept, într-un volum imens de norme, dreptul Uniunii Europene fiind, eufemistic spus, stufos.

Prin urmare, vă invit să citiți la debut, informațiile disponibile pe site-ul CURIA, pe urmă, tratatele de drept european.

Cu stimă.