avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 759 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... CASS chirii pentru salariati cu asigurare privata
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

CASS chirii pentru salariati cu asigurare privata

Buna ziua,

am urmatoarea situatie. Sunt angajat cu doua locuri de munca, la ambele cotizand CASS. In plus, am si o asigurare de sanatate privata pusa la dispozitie de unul dintre cei doi angajatori.
Doresc sa inchiriez un apartament proprietate personala, mai datorez CASS si pentru acesta?

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: robert1958 , utilizator 02:05, 28 Octombrie 2014
Da de 1 ianuarie 2014. Vezi art.296^21lit.i si 296^22 al.2^1 Cod Fiscal 2014
Ultima modificare: Marți, 28 Octombrie 2014
robert1958, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cass pe chirii ContSters290573 ContSters290573 Ce impozite trebuie sa platesc daca inchiriez o garsoniera cu 100 eur/luna? - am inteles ca 12% impozitul (cu tot cu deducerea aceea de parca) - CASS mai ... (vezi toată discuția)
Cim suspendat in vederea detasarii in strainatate vs. obligatie plata cass voluntar trandafir2 trandafir2 Buna ziua, In situatia unei persoane detasata in strainatate si cu contractul de munca suspendat la Angajatorul roman, exista obligatia platii cass prin ... (vezi toată discuția)
Cum se stabileste plata cass la venituri din chirii? perlutina perlutina Un cetatean, de alta nationalitate, care are o proprietate, pe care a inchiriat-o in Romania, si nu locuieste (nu are domiciliul in Romania, nu vine nici ... (vezi toată discuția)