Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... CASS chirii pentru salariati cu asigurare privata
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

CASS chirii pentru salariati cu asigurare privata

Buna ziua,

am urmatoarea situatie. Sunt angajat cu doua locuri de munca, la ambele cotizand CASS. In plus, am si o asigurare de sanatate privata pusa la dispozitie de unul dintre cei doi angajatori.
Doresc sa inchiriez un apartament proprietate personala, mai datorez CASS si pentru acesta?

Multumesc.
Da de 1 ianuarie 2014. Vezi art.296^21lit.i si 296^22 al.2^1 Cod Fiscal 2014
robert1958, utilizator