Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Procura
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Procura

Stie cineva daca imi trimite sora mea o procura din italia pentru o succesiune ,zice ca acolo i-a spus ca o duce la tribunal si o face cu apostila ,e buna la noi ?? :O
De preferat ar fi fost sa fie făcută la Consulatul României,in limba româna si nu e nevoie de apostila. Cei de la Consulat înscriu procura intr un registru special pt a fi verificată daca a fost sau nu revocata. Accesul la acest registru nu l au decât consulii si notarii din Romania.
mariusroby a scris:

Stie cineva daca imi trimite sora mea o procura din italia pentru o succesiune ,zice ca acolo i-a spus ca o duce la tribunal si o face cu apostila ,e buna la noi ?? :O

sa o dea la consulat sau ambasada