Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... oprirea si stationarea pentru curieri
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

oprirea si stationarea pentru curieri

buna seara

lucrez la o firma de curierat rapid si de multe ori sunt obligat sa opresc masina pt 2-3 minute pt a putea lasa colete la diferite societati care nu au parcare in fata, parcarile ar fi la 200-300 m....si sa cari colete de la distanta aia nu este o fericire, sa asiguri masina etc etc plus ca de multe ori nu gasesti nici macar acolo un loc liber.

nelamurirea mea este nu exista nici o exceptie de la regula generala la acest capitol tinand cont ca opresc ff putin si sunt in timpul serviciului alimentez acele societati cu telefoane mobile etc etc
nu. legea e lege.
nimeni nu contesta asta, dar nu e tocmai placut sa platesti 90 de lei pe saptamana pentru ca muncesti.