Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bun comun dupa casatorie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bun comun dupa casatorie

Buna ziua, as dorii sa stiu care este procedura legala in cazul in care inainte de casatorie sotia mea, avea un teren si apare ca bun propriu in CF, momentan sa operat in CF doar numele dupa casatorie. Eu ca sot ce trebuie sa fac ca sa aparem in CF ambii ca bun comun? deoarece vrem sa incepem o constructie pe acel teren Inainte de casatorie nu am semnat nici un fel de contract matrimonial ( sau cum se numeste). Si la ce cost se ridica procedura si ce implica ea act/acte implica? Multumesc.
ovy14, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~