Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cesionarea unui obiect
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cesionarea unui obiect

care este diferenta intre cesionarea unui obiect si vanzarea aceluiasi obiect ? De ce se prefera uneori cesionarea ?
cesiune inseamna vanzare a unor drepturi de creanta in timp ce vanzare se foloseste pt drepturi reale
Vanzarea implica intotdeauna transfer de proprietate.Cesionarea nu..