Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contract de colaborare
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contract de colaborare

Buna seara,
Am si eu niste nelamuriri la cine ma poate ajuta:
Un SRL-D poate incheia cu o persoana fizica (nu PFA) un contract de colaborare, in contract specificandu-se ca se achita un comision in functie de numarul persoanelor care le recruteaza ( trebuie sa recruteze studenti pentru munca in strainatate)?
Daca da ce contributii se platesc pentru el?

Multumesc!
Va rog sa ma ajute cineva:(
Multumesc!