Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Documente auto Olanda
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Documente auto Olanda

Am cumparat o masina de la un cetatean roman care la randul lui a adus-o din olanda.am pierdut documentul rdw pt exportul masinii(un fel de certificat de radiere).pt a o inmatricula in romania am nevoie de acest document?in bulgaria nu am putut sa o inscriu.precizez ca detin cartea masinii
florin ovidiu, utilizator
solicitati de la DGV o copie a documentului .
fara el nu puteti inscrie masina niciunde. acel document atesta printre altele si faptul ca masina nu este furata .
Ce este dgv?
DGV - Directia Generala a Vamilor
Adresa: Str. Matei Millo nr. 13, sector 1, Bucureşti, C.P. 010144
Tel: 021 315 58 58
Fax: 021 313 82 51
E-mail: relatiipublice@customs.ro, vama@customs.ro
Nu cred ca pot rezolva ceva acolo.masina a cumpatat-o alt roman din olanda.nu are nici o treaba vama.
are treaba vama...daca masina era cu probleme ,dumneavoastra nu ati mai fi avut ce pierde , adica acel document.
motivul , masina nu putea sa intre in tara .