avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 530 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Documente auto Olanda
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Documente auto Olanda

Am cumparat o masina de la un cetatean roman care la randul lui a adus-o din olanda.am pierdut documentul rdw pt exportul masinii(un fel de certificat de radiere).pt a o inmatricula in romania am nevoie de acest document?in bulgaria nu am putut sa o inscriu.precizez ca detin cartea masinii
Ultima modificare: Joi, 30 Octombrie 2014
florin ovidiu, utilizator
Cel mai recent răspuns: ContSters324606 , utilizator 01:00, 30 Octombrie 2014
solicitati de la DGV o copie a documentului .
fara el nu puteti inscrie masina niciunde. acel document atesta printre altele si faptul ca masina nu este furata .
Ce este dgv?
DGV - Directia Generala a Vamilor
Adresa: Str. Matei Millo nr. 13, sector 1, Bucureşti, C.P. 010144
Tel: 021 315 58 58
Fax: 021 313 82 51
E-mail: relatiipublice@customs.ro, vama@customs.ro
Nu cred ca pot rezolva ceva acolo.masina a cumpatat-o alt roman din olanda.nu are nici o treaba vama.
are treaba vama...daca masina era cu probleme ,dumneavoastra nu ati mai fi avut ce pierde , adica acel document.
motivul , masina nu putea sa intre in tara .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cadastru comuna suburbana colentina luticus luticus In arhiva familiei s-a identificat o sentinta din anul 1946 in care se specifica faptul ca in urma defunctului a ramas in masa succesorala si suprafata de 1000 ... (vezi toată discuția)
Arhivele ipo tulcea referitoare la statele de plata pt. munca in acord gicabuga gicabuga Sunt un fost angajat al IPO Tulcea si am ajuns la varsta pensionarii. Pentru a-mi depune dosarul de pensie am nevoie de adeverinta cu veniturile salariale ... (vezi toată discuția)
Adeverinta uremoas neluraducanu neluraducanu Va rog cum sa procedez pentru a obtine o adeverinta pentru casa de pensii de la UREMOAS intreptindere ce nu mai exista.Am gasit un sediu si un numar de ... (vezi toată discuția)