avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1486 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Inculpatul in dosar penal poate iesi din tara?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Inculpatul in dosar penal poate iesi din tara?

Buna ziua
Asi dori sa stiu daca pot pleca in strainatate daca sunt inculpat in dosar penal
Cel mai recent răspuns: ripi , utilizator 11:38, 2 Noiembrie 2014
Daca nu a fost dispusa o masura restrictiva in ceea ce va priveste, puteti pleca. Nu stiu de ce fapte sunteti acuzat, dar ar trebui sa aveti in vedere ca este foarte importanta si atitudinea dvs pe parcursul procesului, la individualizarea pedepsei.
Conducere sub influenta bauturilor alcoolice
Va multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Alcool la volan sasadi sasadi In 20 dec 2016 am facut gresala si m-am urcat băut la volan si am lovit o Masina care era parcata. La analizele de sânge am avut 2 la mie. Va rog daca imi ... (vezi toată discuția)
Conducere cu viteza sub influenta alcoolului Bujor Alexandru Bujor Alexandru Recent am fost prins cu viteza de 91 km/h in oras si eram si sub influenta alcoolului. 0.54. Intrebarea mea este daca in instanta o sa se aduca vorba si de ... (vezi toată discuția)
Conducere fara permis sub influența bauturilor alcoolice Planetară Planetară Buna seara! Am cerut cheia mașinii unui prieten pentru a lua ceva din masina , fiind la un club , si mi a venit proasta idee sa dau o tura , ce se putea ... (vezi toată discuția)