Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Inculpatul in dosar penal poate iesi din tara?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Inculpatul in dosar penal poate iesi din tara?

Buna ziua
Asi dori sa stiu daca pot pleca in strainatate daca sunt inculpat in dosar penal
Daca nu a fost dispusa o masura restrictiva in ceea ce va priveste, puteti pleca. Nu stiu de ce fapte sunteti acuzat, dar ar trebui sa aveti in vedere ca este foarte importanta si atitudinea dvs pe parcursul procesului, la individualizarea pedepsei.
Conducere sub influenta bauturilor alcoolice
Va multumesc