Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Evacuare rapida
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Evacuare rapida

as vrea sa stiu in cazul in care chiriasii nu au platit chiria de 5 luni si nu au contract decat cu un delegat al propietarului facut la o agentie imobiliara neinregistrat si tinand cont ca au 3 copii si e noiembrie pot fi evacuati de la o zi la alta?
Nu.
prin nu sa inteleg ca nu ai poate arunca in strada?
nu , nu va poate arunca in strada , ca asa zice legea .
dar nici nu puteti interzice proprietarului sa ia alte masuri....ca tot legea zice .